Takımımız

Endüstride uzun yıllar tecrübesi olan ekibimizle tanışın

İlkin Albayrak

CEO

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi ve Uluslararası Finans bölümlerinde çift anadal yapmıştır. Ayrıca Portsmouth Üniversitesi’nden İşletme Lisans Diplomasını almıştır. 2004 yılında turizm, yatırım, gıda, teknoloji ve telekom altyapı alanlarında çalışmalarına başlamış olup 2015 yılından itibaren de Solar Bankers TR’nin CEO’su olarak görevine devam etmektedir.

Dr. Carlo Maragliano

CTO

Dr. Maragliano solar enerji alanında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip elektrik mühendisidir. Fotovoltaik sistemlerde uzman olan Carlo, çeşitli solar teknolojileri başarı ile laboratuvardan pazara ulaştırmayı başarmıştır. Dr. Maragliano Masdar Institute’den mühendislik alanında Ph.D ünvanına sahiptir.

Dr. Khurram Khan Nawab

Bilimsel Danışman

Dr. Nawab; yenilenebilir enerji alanında 15 yılı aşkın tecrübeye sahip uluslararası girişimci ve yeşil teknoloji ve sistem geliştiricisidir. Dr. Khurram geliştirdiği solar hafif alaşım metalik kompozit aynalar ile konsantre güneş enerji sistemleri ve fotovoltaik alanlarında dünya çapında ilgi görmüştür. Dr. Nawab enerji alanında 8 adet uluslararası patente sahiptir ve bu patenleri ticari ürünlere çevirmiştir.

Cem Yakasız

İş Geliştirme

2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kitle İletişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında Alyaka Danışmanlık Ltd. 2005 yılında Moment A.Ş. firmalarının kuruluşlarında yer almıştır ve halen bu şirketlerdeki görevlerine devam etmektedir. 2009 yılından günümüze iletişim ve enerji sektörleri başta ileri teknoloji alanlarında iş geliştirme, proje yöneticiliği ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Yıldırım Ünsal

CFO

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. Ülkenin lider iki bankasında 14 yıl süresince Kurumsal-Ticari Bankacılık Yöneticisi olarak çalışmıştır. Yıldırım; birçok büyük enerji ve imalat sanayi projesinin finansman süreçlerinde yer almıştır. 2018 yılı aralık ayından bu yana Solar Bankers TR bünyesinde CFO olarak görev yapmaktadır.

Dr. Emre Sarı

Proje Danışmanı

Optoelektronik malzeme ve aygıtlar alanında 15 yılı aşkın araştırma ve geliştirme tecrübesine sahip olan Dr. Sarı, lisans ve doktora derecelerini Bilkent Elektronik Mühendisliği bölümünden almıştır. Brown Üniversitesi’nde 3 yıl, Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde 6 ay, ve Güney Kore Fotonik Araştırma Enstitüsü’ünde 3 ay araştırmacı olarak çalışan Dr. Sarı, halen İYTE Fotonik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bahar Tan

Ar-Ge Mühendisi

Bahar TAN, lisans öğrenimini Uludağ Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamıştır. Çesitli sektörlerde üretim planlama takım liderliği, süreç analizi uzmanlığı, Arge Mühendisliği, Kurumsal Satış ve Bayi Yöneticiliği, Kalite Yönetim Sistemleri Uzmanlığı ve proje koordinatörlüğü görevlerinde 10 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. 2019 Nisan ayından itibaren Solar Bankers TR bünyeyesinde Arge Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

Barış Erbay

Ar-Ge Mühendisi

Dokuz Eylül Üniversitesi Mekatronik bölümü mezunu Barış Erbay, 4 yıllık bir start-up deneyimine sahiptir. Elektronik ve mekanik tasarımın yanında yazılım mimarisi tasarımında da çalışmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Mekatronik önlisans derecesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme lisans derecesine sahiptir. Elektronik ve yazılım konularında lisans ve lisans üstü seviyelerinde eğitimler düzenleyip danışmanlıklar yapmaktadır. Solar Bankers TR bünyesinde donanım uzmanı olarak görev almaktadır.

Monark Agarwal

Ar-Ge Mühendisi

Bay Agarwal, blok zincir ve dijital para alanlarında 3 yılı aşkın tecrübeye sahip önemli bir geliştirme uzmanıdır. Monark, GLA Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi alanında lisans derecesine sahiptir ve yan uzmanlık alanı sürdürülebilir teknolojilerdir. Bay Agarwal php, net ve node js kodlarının geliştirilmesinden sorumludur.

Yunus Emre Ocak

Ar-Ge Mühendisi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Bölümünde lisans eğitimi almıştır. Ege Üniversitesi Uluslararası Bilgisayar Enstitüsü'nde Ağ ve İletişim alanında yüksek lisansına devam etmektedir. Ocak, IoT-Server-Client sistem mimarisi tasarımı ve uygulamasından sorumludur.

Alican Erdurmaz

Ar-Ge Mühendisi

Celal Bayar Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunudur. Şu an Dokuz Eylül Üniversitesinde Bilgisayar Bilimleri okumaktadır. Web ve Mobil geliştirme tecrübeleri vardır. Solar Bankers TR bünyesinde frontend ve mobil geliştirici olarak görev almaktadır.

Danışman Kurulu

Alanında uzman danışmanlarımız

Synth

Blokzincir Danışmanı

Synth, dünyanın en iyi blok zincir programcılarından ve eski Bitcoin’i geliştirenlerden birisidir. Skycoin Blok zincir teknolojisinin mucidi olan Synth, enerji ve telekomünikasyon endüstrileri için blok zincir çözümleri araştırma ve geliştirme çalışmalarında uluslararası olarak tanınan bir liderdir

Prof. Stefan Brunnhuber

Bilimsel Danışman

Solar Bankers Bilimsel Danışmanlık Kurulu’nun, Bilimsel Delil, Makroekonomi, Psikoloji, Finansman, Sürdürülebilirlik, Ekonominin Geleceği, Blok zincir, DLT ve SDG konularından sorumlu üyesidir. Prof. Stefan, Roma Kulübü ve Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi üyesidir.

Dana Duncan

Operasyonel Danışman

Mr. Duncan imalat ve finans sektörlerinde 20 yılı aşkın tecrübe sahibi uluslararası girişimcidir. Dana; Almanya, ABD ve Meksika’da çeşitli solar enerji projelerine öncülük etmiştir. Duncan Thunderbird Üniversitesinden MBA ve Uluslararası Yöneticilik alanında Master (MIM) diplomalarına sahiptir.

Serkan Çolakkaya

Enerji Danışmanı

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu Serkan Çolakkaya, 2001 – 2018 yılları arasında 17 yıl süreyle İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Enerji Müdürlüğü görevini yürütmüş, endüstriyel ve teknik bir çok projeyi başarıyla gerçekleştirmiştir. Sektörde iyi bilinen bir uzman olup uluslararası endüstriyel enerji verimliliği ve kalite sistemleri sertifikalarına sahiptir. Enerji sistemleri konusundaki tüm danışmanlık hizmetleri ve çalışmalarına aktif şekilde devam etmektedir.

Solar Bankers hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dağıtık Bulut Depolama

Solar Bankers Dağıtık Bulut Depolama Sistemi hakkında bilgi edinin.

Daha fazla bilgi

Solar Bankers Node

Solar Bankers enerji verimli blokzincir nodları hakkında bilgi edinin.

Daha fazla bilgi

Takım

Solar Bankers ekibi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha Fazla bilgi