Close

Ekibimiz

Solar Bankers, doktora seviyesindeki mühendisleri, blok zinciri öncülerini, başarılı girişimcileri ve dünya standartlarında kriptografları içeren bir yönetim kurulu oluşturmak için kendi alanlarındaki en yetenekli kişilerin bazılarını bir araya getirdi.

İLKİN ALBAYRAK

CEO / Partner

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi ve Uluslararası Finans bölümlerinde çift anadal yapmıştır. Ayrıca Portsmouth Üniversitesi’nden İşletme Lisans Diplomasını almıştır. 2004 yılında turizm, yatırım, gıda, teknoloji ve telekom altyapı alanlarında çalışmalarına başlamış olup 2015 yılından itibaren de Solar Bankers TR’nin CEO’su olarak görevine devam etmektedir.

Linkedin
DR. CARLO MARAGLIANO
CTO / Partner

Dr. Maragliano solar enerji alanında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip elektrik mühendisidir. Fotovoltaik sistemlerde uzman olan Carlo, çeşitli solar teknolojileri başarı ile laboratuvardan pazara ulaştırmayı başarmıştır. Dr. Maragliano Masdar Institute’den mühendislik alanında Ph.D ünvanına sahiptir.

Linkedin
DR. KHURRAM KHAN NAWAB

Bilimsel Danışman / Partner

Dr. Nawab; yenilenebilir enerji alanında 15 yılı aşkın tecrübeye sahip uluslararası girişimci ve yeşil teknoloji ve sistem geliştiricisidir. Dr. Khurram geliştirdiği solar hafif alaşım metalik kompozit aynalar ile konsantre güneş enerji sistemleri ve fotovoltaik alanlarında dünya çapında ilgi görmüştür. Dr. Nawab enerji alanında 8 adet uluslararası patente sahiptir ve bu patenleri ticari ürünlere çevirmiştir.

ALEX JOST

Avrupa İş Geliştiricisi / Partner

Alex 2 yıldır yeni firmalar kuran bir girişimcidir.  Pazarlama, yenilenebilir enerji ve blok zincir / ICO sektörü çalışma ve analizleri konusunda geniş bir deneyime sahiptir. Oxford Üniversitesi siyasal bilgiler bölümünden mezundur. Alex aynı zamanada Solar Bankers Singapore firmasının CEO’sudur.


Linkedin
CEM YAKASIZ

İş Geliştirme / Partner

2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Kitle İletişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. 2003 yılında Alyaka Danışmanlık Ltd. 2005 yılında Moment A.Ş. firmalarının kuruluşlarında yer almıştır ve halen bu şirketlerdeki görevlerine devam etmektedir. 2009 yılından günümüze iletişim ve enerji sektörleri başta ileri teknoloji alanlarında iş geliştirme, proje yöneticiliği ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunmaktadır.


YILDIRIM ÜNSAL
CFO

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur. Ülkenin lider iki bankasında 14 yıl süresince Kurumsal-Ticari Bankacılık Yöneticisi olarak çalışmıştır. Yıldırım; birçok büyük enerji ve imalat sanayi projesinin finansman süreçlerinde yer almıştır. 2018 yılı aralık ayından bu yana Solar Bankers TR bünyesinde CFO olarak görev yapmaktadır.

Linkedin
DR. EMRE SARI
Proje Danışmanı

Optoelektronik malzeme ve aygıtlar alanında 15 yılı aşkın araştırma ve geliştirme tecrübesine sahip olan Dr. Sarı, lisans ve doktora derecelerini Bilkent Elektronik Mühendisliği bölümünden almıştır. Brown Üniversitesi’nde 3 yıl, Singapur Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nde 6 ay, ve Güney Kore Fotonik Araştırma Enstitüsü’ünde 3 ay araştırmacı olarak çalışan Dr. Sarı, halen İYTE Fotonik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Linkedin
BAHAR TAN
Ar&Ge Mühendisi

Bahar TAN, lisans öğrenimini Uludağ Üniversitesinde  Endüstri Mühendisliği alanında tamamlamıştır. Çesitli sektörlerde üretim planlama takım liderliği, süreç analizi uzmanlığı, Arge Mühendisliği, Kurumsal Satış ve Bayi Yöneticiliği, Kalite Yönetim Sistemleri Uzmanlığı ve proje koordinatörlüğü görevlerinde 10 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. 2019 Nisan ayından itibaren Solar Bankers TR bünyeyesinde Arge Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

BARIŞ ERBAY
Ar&Ge Mühendisi

Mekatronik teknikeri olarak 3 yıl endüstri tecrübesi olan Barış Erbay, elektronik ve mekanik tasarımın yanında yazılım mimarisi tasarımında da çalışmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Mekatronik önlisans derecesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme lisans derecesine sahiptir. Elektronik ve yazılım konularında ilkokul, lise ve üniversite seviyelerinde eğitimler düzenleyip danışmanlıklar yapmaktadır. Solar Bankers TR bünyesinde donanım uzmanı olarak görev almaktadır.

Linkedin

Uluslararası Takım Üyelerimiz

Ana firmamız Solar Bankers Singapore bünyesinde yer alan ekip arkadaşlarımız

PROF. STEFAN BRUNNHUBER

Bilimsel Danışman

Solar Bankers Bilimsel Danışmanlık Kurulu’nun, Bilimsel Delil, Makroekonomi, Psikoloji, Finansman, Sürdürülebilirlik, Ekonominin Geleceği, Blok zincir, DLT ve SDG konularından sorumlu üyesidir. Prof. Stefan, Roma Kulübü ve Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi üyesidir.

Linkedin
DANA DUNCAN

COO

Mr. Duncan imalat ve finans sektörlerinde 20 yılı aşkın tecrübe sahibi uluslararası girişimcidir. Dana; Almanya, ABD ve Meksika’da çeşitli solar enerji projelerine öncülük etmiştir. Duncan Thunderbird Üniversitesinden MBA ve Uluslararası Yöneticilik alanında Master (MIM) diplomalarına sahiptir.

Linkedin
SYNTH

Baş Kriptocu 

Synth, dünyanın en iyi blok zincir programcılarından ve eski Bitcoin’i geliştirenlerden birisidir. Skycoin Blok zincir teknolojisinin mucidi olan Synth, enerji ve telekomünikasyon endüstrileri için blok zincir çözümleri araştırma ve geliştirme çalışmalarında uluslararası olarak tanınan bir liderdir

YAMILA OMAR

Baş Analiz Uzmanı

Bayan Omar, üretim ve veri bilimi mühendisi ve uzmanıdır. Daha önce yağ piyasalarında çalışan Yamila, Lüksemburh Üniversitesi’nde doktora adayıdır ve Mastar Enstitüsü’nden, yenilenebilir enerji materyalleri konusunda master derecesine sahiptir

Linkedin
SUHEIDY SEPULVEDA

Ürün Tasarımcısı ve Geliştiricisi 

Bayan Sepúlveda, sürdürülebilir gelişime büyük ilgi duyan yetenekli bir tasarımcıdır.  Suheidy, mimarlık alanında lisans derecesine sahip olup yan uzmanlık alanı, sürdürülebilir teknolojilerdir ve grafik tasarım alanında da master derecesi vardır. Bayan Sepúlveda aynı zamanda Solar Bankers’ın Porto Riko’daki ortaklığını da koordine etmektedir

MONARK AGARWAL

Baş Geliştirici

Bay Agarwal, blok zincir ve dijital para alanlarında 3 yılı aşkın tecrübeye sahip önemli bir geliştirme uzmanıdır. Monark, GLA Üniversitesi’nden bilgisayar bilimi alanında lisans derecesine sahiptir ve yan uzmanlık alanı sürdürülebilir teknolojilerdir. Bay Agarwal php, net ve node js kodlarının geliştirilmesinden sorumludur

NELLY UKHOVA

Marketing Manager

Ms. Ukhova is a Marketing Manager with 3 years of experience in Branding and PR Marketing. Having accomplished multiple internships in international companies in Europe and Middle East, Nelly has become fluent in 6 languages and developed a strong skill set in communication and human behaviour.

Danışman Kurulu

Serkan Çolakkaya

İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu Serkan Çolakkaya, 2001 – 2018 yılları arasında 17 yıl süreyle İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Enerji Müdürlüğü görevini yürütmüş, endüstriyel ve teknik bir çok projeyi başarıyla gerçekleştirmiştir. Sektörde iyi bilinen bir uzman olup uluslararası endüstriyel enerji verimliliği ve kalite sistemleri sertifikalarına sahiptir. Enerji sistemleri konusundaki tüm danışmanlık hizmetleri ve çalışmalarına aktif şekilde devam etmektedir.

Linkedin