Close

Sıkça Sorulan Sorular

Solar Bankers elektronik parasını diğerlerinden farklı kılan nedir? Solar Bankers elektronik parası, diğerlerinin veremediği neyi sağlar?

Solar Bankers elektronik parası, en basit anlamıyla, ürün destekli bir para değildir: global bir serbest enerji üretim ve ticaret ağına katılma becerisini temsil eder. Yani, Solar Bankers elektronik parası değerini, standart bir dijital paranın veya tek bir ürünle desteklenen diğer elektronik paraların sağladığı nakit faydasının ötesinde, sağladığı çeşitli hizmetlere erişim şeklinden alır. Solar Bankers elektronik parası sahipleri:

 

–Solar Bankers elektronik parasını diğer dijital veya itibari paralarla takas edebilecektir;

– merkezi olmayan ağda yer alan diğer üyelerden daha ucuz ve daha temiz elektrik satın alabileceklerdir;

– özel tüketim amacıyla veya bölge pazarında satmak amacıyla elektrik üretmek için Solar Bankers’ın enerji-üreten aygıtlarını satın alabileceklerdir;

–Solar Bankers elektronik parasını CO2 Emisyon Sertifikası almak için kullanabileceklerdir.

 

Bu hizmetler, oyunun kuralını değiştirecek mahiyette uluslar arası patentlerden oluşan güçlü fikri mülkiyetler, pek çok devam eden ortaklık, proje, son teknoloji ürün geliştirimi ve pazar deneyiminden destek alan, sağlam ve deneyimli bir firma tarafından verilecektir.Gelecekte Solar Bankers tarafından yürütülen elektrik üretim tesisleri ve merkezi olmayan elektrik şebekesi gibi maddi varlıklar da firmanın değerini arttıracaktır.

 

Son olarak, Solar Bankers’in hakları kendisine ait bir dijital para olarak elektronik parası, devrim niteliğinde bir algoritma, son derece hızlı ve ücretsiz işlem ve çok katmanlı güvenlik yapısı içeren, yeni nesil blok zincir teknolojisini temel aldığı için, mevcut diğer dijital paralara kıyasla çok daha etkin ve güvenli bir alternatiftir.

Solar Bankers elektronik parası bir menkul değer midir?

Solar Bankers elektronik parası, hiçbir şekilde yatırım aracı seviyesinde bir menkul değer değildir. Solar Bankers elektronik parası, serbest enerji üretim ve alım-satımına yönelik global bir ağa katılım için kullanılan dijital bir paradır ve şirketin hisselerinin mülkiyet hakkını vermez. Solar Bankers herhangi bir kar taahhüt etmez ancak Solar Bankers elektronik parası sahiplerine, Sun üzerinden kar elde etmeleri için çeşitli girişim fırsatı sunar.

ICO üzerinden biriktirilen fonlar nasıl kullanılacak?

Solar Bankers bu fonları, SunChain topluluğuna altyapı sistemi (akıllı sayaçlar ve mikro şebekeler) geliştirmek için kullanacaktır.

Solar Bankers elektronik parası ile Enerji-Üreten Cihaz alabileceğimi söylerken, ne demek istiyorsunuz?

Solar Bankers size, evinize, iş yerinize veya arazinize, elektrik üretmek ve bundan kar sağlamak amacıyla kurabileceğiniz bir dizi cihaz sunmaktadır. Müşterilerimiz sahip oldukları Solar Bankers elektronik parası ile Solar Paneller, Solar Pencere, Solar Kiremitler ve pek çok diğer ürünü sabit bir fiyattan satın alabilir. Bu opsiyon, para toplama kampanyasımızın başarı ile tamamlanması ve tesislerimizin tam randımanla çalışmaya başlamasından sonra geçerli olacaktır.

Solar Banker TR ile Solar Bankers Singapur arasında nasıl bir ilişki vardır?

Solar Bankers TR firması; Solar Bankers Europe firmasının kurucusu ve patent sahibi Alfred Jost’un iştiraki ile Solar Bankers Firmasının yürüttüğü ve yürüteceği ARGE faaliyetlerini Türkiye’ye taşımak amacı ile Türk akademisyen ve iş adamlarının birlikteliği ile kurulmuştur. Merkezi Çekya’da bulunan Solar Bankers Europe firmasının aynı zamanda ABD ve Singapur’da ofisleri bulunmaktadır. Solar Bankers Europe yenilenebilir enerji sahasında uluslararası patentlere sahiptir. Bu iş birliği çerçevesinde firmanın patentli DPV (yansıtıcı Fotovoltaik) teknolojisinin endüstriyel üretimi, blokzincir tabanlı enerji ticaret platformunun yazılım, pilot uygulamaları, testleri ve platform üzerinde yapılacak tüm ileri aşama araştırma ve geliştirmelerin faaliyetlerinin fikri mülkiyeti ile birlikte Türkiye’de Solar Bankers TR firması tarafından yürütülmesi hedeflenmektedir.

Arizona’na menşeli Solar Bankers LLC ve Solar Bankers Singapur arasında nasıl bir ilişki vardır?

Şirket faaliyetlerimiz Arizona’dan Singapur’a aktarılmıştır. Arizona menşeli Solar Bankers LLC hala yasal kimliğini koruyor olsa da, teknoloji ve patentler de dahil olmak üzere ana faaliyetlerimiz “Solar Bankers Singapur” isimli, Singapur menşeli firmamız tarafından yürütülmektedir. Solar Bankers Singapur, Arizona’lı seleflerimiz ile aynı takım tarafından yönetilmekte, ve burada da aynı projeler üstünde çalışılmakta ve aynı hedeflerin peşinden gidilmektedir. Faaliyetlerimiz her geçen gün biraz daha fazla Çin’e yönelmekte olup bu şekilde Çin ve daha geniş Asya piyasalarına, daha iyi hizmet verebileceğimizi umuyoruz.

Solar Bankers Singapur veya Solar Bankers LLC (Arizona) firmaları adı altında pazarlanan tüm enerji-üretme teknolojileri patentlerinin mülkiyet haklarının tamamı, sadece, her iki firmanın da kurucusu ve CEO’su olan Alfred Jost’a aittir.