Solar Bankers Node Konfigürasyon Rehberi

Solar Bankers Node Kurulumu

Solar Node İşletim Sistemi

Başlamak için lütfen Solar Node işletim sisteminin imaj dosyasını indirin.

İndirdikten sonra, lütfen imajı açık kaynaklı Balena Etcher yazılımını kullanarak SD karta yazın. Yazılımı bu bağlantıdan indirebilirsiniz https://www.balena.io/etcher/

Kurulum tamamlandıktan sonra SD kartı okuyucuya yerleştirin ve Balena Etcher'ı açın. imajı seçin (önce Zip'i açtığınızdan emin olun) ve imajı flaşlamak istediğiniz cihazı (SD kart) seçin. Bittiğinde, Flash buton'una tıklayın! Bu işlem normalde 20-30 dakika sürer.

Solar node OS indir balena etcher application

Flash işlemi tamamlandıktan sonra, lütfen sd kartı çıkarın ve Raspberry Pi'ye takın.

Donanım

Solar Bankers Node'un kurulumuna devam etmeden önce şunlardan emin olun:

- Power Bank'in şarjı tamamiyle dolu. Cihazı şarj etmek için aşağıda bulunan talimatları izleyin.

- MicroSD kartı Raspberry Pi'ye takın ve cihazı kutusuna yerleştirin.

1.  Raspberry Pi'yi power bank'a bağlayın

2.  Power Bank'i güneş paneline bağlayın..

Bu şematikte kablo bağlantılarını görebilirsiniz.

wire connections

Panelin çalışması için doğrudan güneş ışığı gerekir. Solar Bankers Node'u 1 gün çalıştırmak için günde ortalama 3-4 saat doğrudan güneş ışığı yeterli olacaktır. Power Bank'in doğru şekilde şarj olduğunu doğrulamak için üzerindeki LED'leri kontrol edin (yanıp sönüyorlarsa, panel doğru çalışıyor). Dolu bir pil ile Solar Bankers Node, harici elektriğe ihtiyaç duymadan 2 ila 3 gün çalışabilir. Bulutlu günlerde, Raspberry Pi Güç Kaynağını kullanarak Solar Bankers Node'u elektrik prizine bağlayabilirsiniz.

Yapılandırma

Raspberry Pi power bank'a bağlandıktan sonra, İşletim sistemi ve cihaz açılacak. İşletim sistemi açılma işletimi tamamlandığı zaman (2-3 dakika), "solarnode" adlı yeni bir Wifi ağını fark edebileceksiniz. Akıllı telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak "solarnode" ağına bağlanın.

wifi config screenshot wifi config screenshot

Cihazınız ‘solarnode’ ağına bağlandıktan sonra, tercih ettiğiniz tarayıcıyı açın ve http://10.42.0.1/ yazın

solar node screenshot

Solar Node yapılandırma sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada, Solar Node'unuzu kişisel Wifi ağınıza bağlayabilir, Solar Node kimlik bilgilerinizi yazabilir ve haftalık güncellemeleri almak için e-posta adresinizi girebilirsiniz.

Bunu yapmak için her bir buton'a tıklayın ve gerekli verileri doldurun. Tüm verileri doğru bir şekilde girdiğinizde, Onayla buton'una tıklayın. Bu, Raspberry Pi'nin otomatik olarak yeniden başlatılmasını sağlayacak. Yeniden başlatma birkaç dakika sürebilir.

Solar Node yeniden başlatıldıktan sonra, "solarnode" kablosuz ağına tekrar bağlanın ve ayarlarınızı kontrol edin. Tüm ayarlar doğruysa onayla buton'una tıklayın. Solar Node konfigürasyonu nihayet tamamlandı ve cihazınız İnternet'e bağlanacak ve birkaç dakika içinde çalışmaya başlayacak.

Solar Node'unuzun durumunu kontrol edebilir ve coin'lerinizi herhangi bir cihazdan (dizüstü bilgisayar veya mobil) kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için şu url'yi ziyaret edin: https://solarbankers.com/SolarNode/Login.html

Kimlik bilgilerinizi yazın ve etiketi ‘Run solarnode mode’ dan ‘Check node status mode’ olarak değiştirin.. En sonunda Giriş'e basın. En son kazandığınız coinlerin zamanını ve kazandıkları alabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

Ön Söz


Solar Bankers'a güvendiğiniz için teşekkür ederiz.

Solar Bankers Node'unu kullanırken, cihazınızı aşağıdaki kurallara göre kurmanız ve çalıştırmanız gerekir. Solar Bankers Ekibi ürünün doğru kullanımının anlaşılmamasından kaynaklanan herhangi bir mal ve kişisel yaralanmalardan sorumlu değildir.

Bu, özellikle erken geçiş yapan müşteriler için oluşturulmuş Solar Bankers Node'un ilk sürümü olduğu için, beklenmedik bir durumla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir senaryo ile uğraşırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Solar Bankers ekibi yardım etmeye hazırdır ve en uygun çözümü sunmaya isteklidir.ve herhangi bir ürün kusurunu ele almak için en uygun çözümü sunmaya istekli olmaya devam etmektedir. Bu gerektiğinde, tüm ürünün ücretsiz onarımını veya değiştirilmesini kapsayan bir garanti içerir.

  • Lityum pillerin kullanılması
  • Sabit Bağlantılar
  • Garanti şartları
  • Çözüm şartları
  • Önlemler
  • Hariç tutmalar
  • Uyarı!
  • Güvenlik