Close
Merkez Ofis


Adalet Mah. Şehit Polis Fethi Sekin Cad. No:6/172 Ventus Tower Bayraklı/İzmir 

Teknopark Ar&Ge Ofis


Gülbahçe Mah. Gülbahçe Cad. İYTE Teknopark İzmir A9 Binası No:1/44/4 Urla/İzmir

E-posta

info@solarbankers.org


Araştırma-geliştirme işbirliği ile ilgili olarak Cem Yakasız ile görüşmek için şu e-posta adresini kullanınız:

cemyakasiz@solarbankers.org


İş ortaklığı ve yatırım imkanları için İlkin Albayrak ile iletişime geçiniz:

ilkinalbayrak@solarbankers.org

Hakkımızda

Solar Bankers TR firması; Solar Bankers Europe firmasının kurucusu ve patent sahibi Alfred Jost’un iştiraki ile Solar Bankers Firmasının yürüttüğü ve yürüteceği ARGE faaliyetlerini Türkiye’ye taşımak amacı ile Türk akademisyen ve iş adamlarının birlikteliği ile kurulmuştur. Merkezi Çekya’da bulunan Solar Bankers Europe firmasının aynı zamanda ABD ve Singapur’da ofisleri bulunmaktadır. Solar Bankers Europe yenilenebilir enerji sahasında uluslararası patentlere sahiptir. Bu iş birliği çerçevesinde firmanın patentli DPV (yansıtıcı Fotovoltaik) teknolojisinin endüstriyel üretimi, blokzincir tabanlı enerji ticaret platformunun yazılım, pilot uygulamaları, testleri ve platform üzerinde yapılacak tüm ileri aşama araştırma ve geliştirmelerin faaliyetlerinin fikri mülkiyeti ile birlikte Türkiye’de Solar Bankers TR firması tarafından yürütülmesi hedeflenmektedir. 

Solar Bankers Singapur (yasal adı Solar Nanotech PTE. LTD.), yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren, güneş enerjisi üretimine odaklı bir Singapur şirketidir. Yeni nesil güneş pili çözümlerinde öncü firmalardan biridir. Oyunun kurallarını değiştiren nitelikteki solar modülünün geliştirilmesi ve bu modülün uluslar arası patentinin alınmasıyla birlikte, Solar Bankers Singapur global güneş enerjisi endüstrisinin büyümesinde belirleyici bir rol üstlenmiş ve şebeke (grid) paritesi sağlama çalışmalarında piyasadaki kilit rol oynayan firmalardan birisi haline gelmiştir. Tüm Asya, Avrupa ve Kuzey ve Güney Amerika’daki ofisleri ve kurulum ortakları ile Solar Bankers Singapur, çalışmalarını güneş enerjisinin rekabet gücünü ve verimini arttırma ve sürdürülebilir bir PV endüstrisi geliştirmeye tahsis etmiştir. Solar Bankers Singapur, kendini, inovasyon, kalite ve iyileştirilmiş verimlilik çalışmalarına adamıştır. 

Solar Bankers’ın ingot, wafer, güneş pili ve modülleri araştırma ve geliştirme çalışmaları, tüm dünyada, Çin ve Avrupa’da bulunan tesislerde, Solar Bankers Singapur ve ortaklarının bulunduğu yerlerde gerçekleştirilmektedir. Solar Bankers Singapur, bunların yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Güney Kore, Hindistan, Avustralya, Sri Lanka, ve Güney Afrika PV piyasalarını da hedef almaktadır. Solar Bankers’ın misyonu şebeke paritesi sağlamak ve böylece güneş enerjisinin tüm dünyada, düşük maliyetli, temiz ve güvenilir bir enerji kaynağı olmasını sağlamaktır. Solar Bankers’ın vizyonu ise, temiz, güvenilir, rekabetçi şebeke elektrik enerjisi temin edecek yüksekkaliteli ve düşük maliyetli solar PV Modülleri üretiminde dünya lideri olmaktır.