Sıkça sorulan sorular


Solar IPFS nedir? Ve nasıl çalışır?

Solar IPFS, eşten eşe dosya aktarım protokolü üzerine inşa edilmitir. Uygulamaları ve verileri depolamak ve bunlara erişmek için eşler arası dağıtılmış bir sistemdir. Verilerin tek bir sunucuda depolandığı merkezi bir bulut sistemine göre, Solar IPFS, veriler birkaç nod üzerinde dağıtıldığından daha güvenli ve çalışmama süresine daha az duyarlıdır. Buna ek olarak, veriler eş bilgisayar ağı üzerinden depolandığı ve paylaşıldığı için Solar IPFS üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcı gerektirmez.
Her bilgisayardaki / noddaki her dosyaya kriptografik karma adı verilen benzersiz bir parmak izi verilir. Karma işlevleri her birini tek bir dosyaya yönlendirerek "Merkle Tree" adı verilen tüm veri yapısının bir haritasını oluşturur.


Solar IPFS ağının faydası nelerdir

Solar IPFS ile kullanıcılar verilerini (videolar, belgeler, resimler vb.) Saklayabilir ve dosyalarına istedikleri yerden erişebilirler. Bir dosya Solar IPFS ağında depolandığında, onunla benzersiz bir URL ilişkilendirilir. Bundan sonra, dosya url'ye erişerek herhangi bir cihazdan indirilebilir.


Solar IFPS nodu nasıl kurulur?

Kişisel Solar IPFS nodunuzu kurmak için şu adresi ziyaret edin. İşletim sisteminiz için Solar IPFS yazılımını indirin ve kurulum için kullanım kılavuzunu takip edin. Solar IPFS düğümünüzü çalıştırmak için bir abonelik anahtarı gerekir.


Solar Bankers Coin (SLB) nedir ve faydası nedir?

Solar Bankers Coin Solar IPFS ağına abone olmak için ödeme yapmak için kullanılabilecek bir yardımcı paradır. SLB, tarafından geliştirilen üçüncü nesil blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Skycoin altyapısını kullanmaktadır.


Güneş Bankacıları Düğümü nedir ve ne için kullanabilirim?

Solar Bankers Nod, güneş enerjisi ile çalışan ilk blokzincir nodu/madencisidir.Solar Bankers Nod'u çalıştıran kullanıcılar saatte sabit miktarda SLB alır. SLB daha sonra Solar IPFS ağına abone olmak için yeniden kullanılabilir. Solar Bankers Nod hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin.


Solar Bankers hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dağıtık Bulut Depolama

Solar Bankers Dağıtık Bulut Depolama Sistemi hakkında bilgi edinin.

Daha fazla bilgi

Solar Bankers Nod

Solar Bankers enerji verimli blokzincir nodları hakkında bilgi edinin.

Daha fazla bilgi

Takım

Solar Bankers ekibi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha Fazla bilgi
>